30.7. se v areálu holetínského koupaliště uskutečnilo výročí 120-ti let založení sboru dobrovolných hasičů. Jak tomu již při těchto oslavách bývá o zábavu nebylo nouze. Byl zajištěn bohatý doprovodný program a to nejen požární útok, ale také například ukázka psovodů, hašení hořícího auta nebo ukázka staré požární techniky. Ale vše postupně.
    
       Zahájení se ujal jak velitel holetínských hasičů Eduard Suchý, tak i starosta hasičů pan Chvojka, zástupce okresu pan Zelenka a nechyběl ani starosta obce pan Břeň. Při zahájení byli pro velitele i chvilky dojetí. Dostal od svých mladých svěřenců i pana starosty nejeden dárek. Od mladých hasičů si odnesl dres se svým jménem, jako mají oni sami, ale také pamětní plaketu. Pan starosta předal pro celý sbor plaketu, nový hasičský znak a pamětní list, který zpracoval pro obec pan Venzara.

       Přesuneme se k programu. Jako první přišli na řadu psovodi se svými psy. Předvedli spoustu zajímavých věcí například jak umí psi poslouchat i zachytit pachatele na útěku. Poté přišli na řadu hasiči. Běžel se požární útok. Nejprve nastoupilo družstvo dětí. To bylo pro diváky veliké překvapení. Družstvo dětí vzniklo ku příležitosti oslav výročí. I ženy se ukázaly. Kdo by si myslel, že ženy tomu neholdují a že není možné, aby to dělaly, tak se spletl. Předvedly, že i ženy to dokáží a leckdy překonají i muže. Ale muži se nedali zahanbit. Některé časy byly opravdu ukázkové. Samozřejmě v této disciplíně se předvedli i tzv. veteráni v požární technice. Tento úsek byl velice zábavný.

       Po chvilkové pauze na občerstvení v podobě zvěřinových plátků a dalších pochoutek se diváci přesunuli na ukázku hašení hořícího automobilu. Tento zásah prováděli hlinečtí hasiči. Toto se divákům opravdu líbilo. Zásah trval jen chvíli, přesně tak, jak by tomu mělo být doopravdy. Jako perlička na závěr bylo připraveno taneční vystoupení holetínských trnek, které vystupovaly i během odpoledne. Bylo to pěkné netradiční rozptýlení. Následovalo vyhlášení vítězů v útoku na místním parketě. Pro všechny byly připraveny hodnotné ceny a pro vítěze poháry.

      Celé odpoledne i večer byl vydařený i přes nepřízeň počasí. Akci doprovázel hudbou pan Klinecký a jako moderátor pan Kalous.
     
      Tímto článkem by chtěl velitel hasičů pan Suchý poděkovat všem, kteří se podíleli na přípravě této akce a těm, kteří svou návštěvou podpořili holetínské hasiče.

IMG_2997.jpg


Webové stránky vytvořil DUOWEB.cz